Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Kthehu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7E kërkoj fytyren tënde,
t'kem prane vetes mu si kur atëhere!
I kërkoj buzet e tua,
ti kam afër veç edhe njëhere!
I kerkoj unë sytë e shkruar,
t'më përjellin si dikur nga pas!
E kërkoj dhe dorën tënde,
t'më ledhatoj pa ndalur ne çdo qast!

Ref. 2x:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur
Kthema prapë veç edhe njëherë
ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.

Kërkoj që koha të ec prapa,
të më sjell edhe njëhere tek ti!
Të filloj prapë nga e para,
të vërtetë ta bëj këtë fantazi!

Ref. 2x:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur
Kthema prapë veç edhe njëherë
ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.


Ky tekst u dërgua nga Vannu


Akordet:

Dmin Gmin7
E kërkoj fytyren tënde,
Amin7 Dmin
t'kem prane vetes mu si kur atëhere!
Gmin7
I kërkoj buzet e tua,
Amin Dmin
ti kam afër veç edhe njëhere!
Dmin Gmin7
I kerkoj unë sytë e shkruar,
Amin7 Dmin
t'më përjellin si dikur nga pas!
Dmin Gmin7
E kërkoj dhe dorën tënde,
Amin7 Dmin
t'më ledhatoj pa ndalur ne çdo qast!

Ref:
Dmin Gmin7
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Amin7 Dmin
Kthehu ti ashtu si dikur..
Dmin Gmin7
Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,
Amin7
s'do te le me kurrë.

Kërkoj që koha të ec prapa,
të më sjell edhe njëhere tek ti!
Të filloj prapë nga e para,
të vërtetë ta bëj këtë fantazi!

Ref:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur..
Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.

[Akordet perseriten nga fillimi, ne vargun dhe refrenin e dyte.]Eliza Hoxha
Publikimi: 01/12/2003


Eliza Hoxha - Kthehu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kthehu".
3. Video është e këngës "Kthehu", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 0