TEKSTESHQIP

Eliza Hoxha
Te Dua Veq Ty
Lyrics

Pse e mundon veten, pergjigjen qe kerkon tek vetja jote e ke, pse s'ja pranon vetes gjithqka qe deshiron vetem tek une e gjen, mos degjo te tjeret, degjoje zemren ajo kurre nuk te genjen

Se kuptoj cka pret me teper me beso ste duhet tjeter
eja dhe me merr ne kete cast

Te dua veqty, me beso
Te dua veq ty, mos harro
Veq edhe nje jete ta jetoj
Te dua veq ty pergjithmon uuuuu

Cfare te bej me thuaj si te ze une vend n'zemren tende si ta pushtoj
vetem nje gje dua gjithcka qe jam gjithcka qe kam vetem ty t'i dhuroj
s'eshte vetem per mua asnjeri...,, ta thote jo jo kurre nuk guxonn

Se kuptoj cka pret me teper me beso ste duhet tjeter
eja dhe me merr ne kete cast

Te dua veq ty, me beso
Te dua veq ty, mos harro
Veq edhe nje jete ta jetoj
Te dua veq ty pergjithmon uuu

tum tum tararara,tum tum tararara,tum tum tararara,...

Vec ty te dua, vec ty te dua, vec ty te dua vetem ty
Vec ty te dua, vec ty te dua, vec ty te dua vetem ty
Vec ty te dua, vec ty te dua, vec ty te dua vetem ty
Vec ty te dua, vec ty te dua, vec ty te dua vetem ty, vetem ty, vetem ty vetem ty vetem vetem vetem tyy, vetem ty vetem ty...

Te dua vec ty, me beso
Te dua vec ty, mos harro
Vec edhe nje jete ta jetoj
Te dua vec ty pergjithmone (2)
uuuhhheeeuuu
tum tum tararara,tum tum tararara,tum tum tararara,tum tum tararara

DËRGOI:
INFO
Ka material edhe për videotekën shqiptare, sepse ky produkt muzikor erdhi i finalizuar në ekranet tona në spektrin vizual me videoklip, të cilin e përgatiti Pixels Production. Ky videoklip u publikua me datë 14 Janar 2011. Kompozimi dhe okestracioni është një krijim nga Darko Dimitrov, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga vetë këngëtarja.