TEKSTESHQIP

Eliza Hoxha
Un Jam Si Ti
Lyrics
(Feat. Etnon)

Ka nje djell qe me ndriqon
Si mua edhe ty njesoj
Ndoshta nuk po mundem ta shpjegoj
Sa e lumtur jam qe egzistoj
Nga nje zgjedhje ne bejm qdo dit
Por un nuk zgjodha te jem e till
Sa ndryshe jemi nga jasht
Por me ndegjo ti kur flas
Se per brenda ne jemi njesoj

Ref.2x:
Un jam njesoj si ti
A se sheh ne syt e mi
Kerkoj veq dashuri
Un jam njesoj si ti
Mos me shiko ndryshe ti

Kur me duan un jetoj
Kur luan perjetoj
Qdo gje qe kam jeni Ju
Me besoni ju besoj
Me ndihmoni ju ndihmoj
Sepse qdo gje qe kam jeni Ju
Fati im eshte pjes e ksaj bote
Dua nje jet sikur jeta jote
Dua dashuri qdo her e me shum
Si do te dukej bota
Nese aty nuk jam un

Dua vetem te me kuptosh
Bashk me mua ti te rrugtosh vraposh
Dua te buzqesh edhe mesoj
Jeten time ta gezoj
Nuk kerkoj meshir per mirkuptim
Dhe dua te me duash ti tek ti
Sa ndryshe jemi nga jasht
Por me degjo ti kur flas
Se per brenda ne jemi njesoj

Ref.2x:
Un jam njesoj si ti
A se sheh ne syt e mi
Kerkoj veq dashuri
Un jam njesoj si ti
Mos me shiko ndryshe ti

Kur vjeshta vjen
E bjen shi qe nuk pushon
Fryn nje er qielli gri
Gjethet bien e veton
Tim en gjak
E n'familje harmoni
N'dritare ni femij
Qe ka boten e tij
Jasht e sheh rrugen
Qe grindet me reshjet
Mbrenda baben me gazeten
Nanen me buzqeshjen
Dallon veqori sikur un e ti
E prap sikur na e ndjen vjeshten me shi
Njejt i perjeton krejt
E i prek shpejt
Tona gjonat e rrethanat
I percepton drejt
Jeten e ben njejt
Dallimi eshte te menyra
Nevoja bjen natyra
Se bota osht me ngjyra

Ref.2x:
Un jam njesoj si ti
A se sheh ne syt e mi
Kerkoj veq dashuri
Un jam njesoj si ti
Mos me shiko ndryshe ti

DËRGOI:
INFO
Është për tu duartrokitur fakti që ky materiali muzikor bëhet i disponueshëm tek shikuesit i plotësuar mjaft këndshëm me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua më 27 Nëntor 2011.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200