Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elizabeta Marku - Moj Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Dashni".
3. Video është e këngës "Moj Dashni", por nuk këndohet nga Elizabeta Marku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Elizabeta Marku - Moj Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  12

Teksti:

Elizabeta Marku

Komente

Asnjë Koment

27/11/2016

2016-11-27T10:10:47+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Dashni" kënduar nga Elizabeta Marku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN

Teksti: Elizabeta Marku

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lekë Dedvukaj - Moj Dashni

Sonte un' te thirra
Mu kan afer teje
Dashni je ma e mira
Pse rrin larg prej meje

Me ndi erën tane
Sonte pik me mbeti
Plus sa mir na shkon
Neve muhabeti

Refreni:
MOJ DASHNI TA HA ZEMREN TY
MOJ DASHNI OH ME DOGJE TI
ATA SY, ATA SY
DU ME I PA UN PERSERI 2X

Me dal dor per dore
Me ty mka marr malli
Hajde moj malsore
Se vetmia mkalli

Me ndi erën tane
Sonte pik me mbeti
Plus sa mir na shkon
Neve muhabeti

Refreni:
MOJ DASHNI TA HA ZEMREN TY
MOJ DASHNI OH ME DOGJE TI
ATA SY, ATA SY
DU ME I PA UN PERSERI 2X

Lumnije Ramadani - Moj Dashni

me det sha ishe ti
qka ishe moj dashni
met vra ti pot vrajshe
krejt t'zezat po ti bajshe
me dasht ti pot knaqshe
po sje e rahatshme
ti je je vetjeta as rren as e verteta
ti je je vetvetja as rren as e verteta

RIF.
dikush knaqet me ty moj dikush vuan me vjet
as ilaqet per ty moj jo nuk gjinden nket jet (x2)

as engjull e as dreq
as mir jo as keq
pa ty nuk po bajke me ty keq po shkojke
me dasht pot shkatrojshe shum rrall ti po gzojshe
ti je je vetjeta as rren as e verteta
ti je je vetvetja as rren as e verteta

RIF.
dikush knaqet me ty moj dikush vuan me vjet
as ilaqet per ty moj jo nuk gjinden nket jet(x2)

Sabri Fejzullahu - Moj Dashni

Ah moj shoqni
Qe m'ke rrethu
Oh me ndihmoni
Plagen me sheru

Ah nje dashni
Qe e kam pase
Me shume se veten
Oh e kam dashte

Ref...
Jo nuk harrohet jo nuk harrohet
Ah nuk ka dite qe nuk me kujtohet
O as ajo s'ka dashte me m'lan
Po s'ke çka ban kur fati te ndan

Ah si ajo
Nuk du me tjeter
Mbetet e re
Oh dashnia e vjeter

Kur ju kam afer
Ndihem i qete
Sa shume e desha
Po s'pata kismet

Ref...
Jo nuk harrohet jo nuk harrohet
Ah nuk ka dite qe nuk me kujtohet
O as ajo s'ka dashte me m'lan
Po s'ke çka ban kur fati te ndan

...

Ref...
Jo nuk harrohet jo nuk harrohet
Ah nuk ka dite qe nuk me kujtohet
O as ajo s'ka dashte me m'lan
Po s'ke çka ban kur fati te ndan

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Elizabeta Marku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë