TEKSTESHQIP

Elona Leka & Artan Jusufi
Potpuri (Gezuar 2021)
Lyrics

Jame e embel:

e pranova ndarjen, si asgje nuk ndodhi
sa po ketheva shpinen, nje pike lori rrodhi
me than shum e eger paska qen ajo
edhe shum xheloze s'guxon me i be ze

Si kajmak e bakllava e embel si sheqeri
jame i ilaq qe ty te kenaq, me tjetren te ka zene sherri

Sdua qe te dish se per ty po vuaj
tham lamtumiren dhe mbetem te huaj
me thanshum e eger, paska qene ajo
edhe shum e e eger, e s'guxon me i be zo

Si kajmak e bakllava e embel si sheqeri
jame i ilaq qe ty te kenaq, me tjetren te ka zene sherri

Muzika ne Maximum:

per hater e per qef, me tupana bejna zef
keshtu sonte qenka shkru deri na sabah me u disponu

hajde ne kame e conu krejt, nuk kem ardh per me nejt
erdhi reni me ju kenu skeni care pa vallzu
a po doni me bo shkrum
muzika ne maksimum
per cika e per djem knohet kenga pa problem

per hater e per qef me tupana bejna zef
keshtu qonte qenka shkru deri ne sabah me u disponu

nese doni me u knaq, jo nuk mbaron me kaq
tash ritmi vjen me bas, e dushmanat kan me plas
a po doni me ba shkrum muzika ne maksimum
per cika e per djem knohet kenga pa problem