Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elsa Lila - Larg Urrejtjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Cdo dite qe zbardh
Une penen marr,
Shkruaj dashuro ne shpirt
Se nga dashuria erdhem ne kete bote dhe ne
Sot e shoh ne mjegull
...ne re
sot e ndiej te strukur larg
dua t’i bej strehe

Ne syte e endrres
Ylber i shpreses
Vjen e me zbulon kaltersine

Si vjen rrotull Toka
Perreth diellit rrezear
Edhe ne rreth miresise
Te marrim drite prej saj

Vjen si klithme zemre
Mos urre ne jete
Larg nga ne urrejtje,
...te urrej...

Vjen deshire zemre
Dashuro ne jete
Sa m’u lodh kjo fjale
...ky shpirt…

Nese nje cast
Troket nga larg
Nje kujtim qe thote:
...Urre!
Varken e harreses
Merre ti dhe larg lundro
Vala ia nis kenges
...harro

Ne fund te detit
Gremis urrejtjen
Qe as varr mos te kete
Ne kete jete
Ne fjalor te zemres
Te mos jete urrejtja fjale
Dua gdhendur te lexoj
Dashuro dhe fal


Elsa Lila - Larg Urrejtjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Urrejtjes".
3. Video është e këngës "Larg Urrejtjes", por nuk këndohet nga Elsa Lila.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elsa Lila:


Komente 0