Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emin Aliu - Nana Gurbetqarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Lum ju dallendyshe shkoni thuni djalit shume eshte permallue nana e gurbetqarit.
Ka te fluturoni ka dera me ra,thuni none mjera u qorru me t'pa.
Lulja qel pranver fryn 1 er e flladit ska dhimbje ma t'madhe se dhimbja e evladit.
Me na nda gurbeti me djalin qe don nana e sprovume dhimbten ta kupton.
Lum ju dallendyshe shkoni thuni djalit shume eshte permallue nana e gurbetqarit.

nuk te linda bir qe tjetosh ngurbet
se gatova buken qe ta ha veq vet

ti mduhesh te shpija
o bir tkerkon vendi
te dua ngat vetit
o evlad i jemi

reff
lum ju dallendyshe


Ky tekst u dërgua nga ilirEmin Aliu
Publikimi: 21/03/2020
Muzika: Emin Aliu
Teksti: Sami Aliu
Mix/Master: Artan Kastrati


Emin Aliu - Nana Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Nana Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Emin Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Emin Aliu:


Komente 0