Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emmi Rushiti - Emocion Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk e mbaj mend
se si muzika
për herë te parë
erdhi tek unë,
vetëm kujtoj
kur u takuam
se jeta ime
pati diell më shumë.

M’tregon sot mami
se që e vogël
dëgjoja radion
në çdo orë
dhe këngëtarët
shpesh imitoja
e mikrofonin
mbaja un’ në dorë.

Ref: Kur unë këndoj
me mijëra sy
më vështrojnë
e më vështrojnë,
oh, ç’emocion!
Dhe lumturia
në çast m’afrohet,
në krahë më hidhet
e më pushton.

Plot nota ngjiten
lart në qiell,
bashkë me to
dhe zëri im,
zeri im.
Unë ngjaj
me një zog shtegtar,
mes kaltërsive
në fluturim.
Emmi Rushiti
Publikimi: 09/01/2021
Muzika: Naim Gjoshi
Teksti: Irma Kurti


Emmi Rushiti - Emocion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emocion".
3. Video është e këngës "Emocion", por nuk këndohet nga Emmi Rushiti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Emmi Rushiti:


Komente 0