A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Enca - Ishim Ne


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  123

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/05/2014

2014-05-21T21:02:31

Teksti:

Olti Curri

Video Produksioni:

SWART

Këngë e albumit:

"Self Made (The Singles Collection)"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 11
Pa ty, do te jete e veshtire,
Pa ty, edhe yjet, kane ngrire...
E vetmuar, s’jam mesuar, pa ty

Te kjo dhome edhe lulet jane thare,
Çdo kujtim, s’do te jete si me pare,
Kam besuar, jam lenduar… nga ti
Kam besuar

REF.
Ishim, vetem ne, vetem ne,
Ne nje shpirt, zemra me ndaloi
Me pyeti, ku je?
A do te mund qe te harroj
Si ta pranoj qe shpirtin ta qetesoj
une zemren po perpiqem ta genjej

Kuptoj, eshte e tepert çdo fjale
Ku je, do te doja, te kem ty prane...
Te gjitha endrrat, ti i dogje vete.
Çdo gje, po me duket pa vlere,
Kujto, çfare me thoje nje here,
do jem aty, do jem per ty…
asnje s’do mundet kurre ne te na ndaje
...dhe te besoja.

REF.
Ishim, vetem ne, vetem ne,
Ne nje shpirt, zemra me ndaloi
Me pyeti, ku je?
A do te mund qe te harroj
Si ta pranoj qe shpirtin ta qetesoj
une zemren po perpiqem ta genjej

Mos u pendo, mos me kerko,
me mire te jemi larg,
me mire te jemi larg...
Mos me ndalo, mos u gabo,
me mire te jemi larg,
me mire te jemi larg... mё larg...

REF.
Ishim, vetem ne, vetem ne,
Ne nje shpirt, zemra me ndaloi
Me pyeti, ku je?
A do te mund qe te harroj
Si ta pranoj qe shpirtin ta qetesoj
une zemren po perpiqem ta genjej

Nje tjeter jete pa ty tani me pret


Ky tekst u dërgua nga eniKartolina (5)

2016-11-22 00:22:30
Mos u pendo, mos më kërko
Më mirë të jemi larg
2016-11-18 15:40:02
Kujto çfarë më thoje një herë:
"Do jem aty! Do jem për ty!
Asnjë s’do mundet
kurrë ne të na ndajë!"
U krijua nga xhulio 2018-06-22 13:49:34
Ishim, vetem ne, vetem ne,
Ne nje shpirt, zemra me ndaloi
Me pyeti, ku je?
U krijua nga sergiiiofficial 2018-05-22 13:45:29
Pa ty, do te jete e veshtire,
Pa ty, edhe yjet, kane ngrire...
E vetmuar,s’jam mesuar, pa ty
2017-10-20 17:03:23
pa ty edhe yjet an ngrir

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019