Më mbaj mend (për 1 muaj)

Endri Prifti - Kenga E Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  37

Te kujtohet kur u njohem
Te kujtohen ditet netet pafund
Te kujtohet sa te lumtur jetonim
Si me thoshe jeta ime
Dashuria jone jo kurre s'do te marre fund
Edhe sikur te jemi bashke te mbytur ne nje lume.

Si harrove kaq shpejt kete ndjenje kete dashuri
Si mohove fjalet qe vete i thoshe ti
I pabesi do te pesoje,
Dhe sa here qe mendoj me shume e besoj
Se nje jete te lumtur une po kerkoj

Ref.
Si si pe njehere syte e tua,
Qe te shohesh si me veshtrojne,
Si si pe njehere lotet e tua,
Qe kaq shume me lendojne,
Si sme the njehere shpirt zemer te dua,
Dhe te me besh qe ta besoj,
Por ta dish se nje dite do ta ndjesh dhe do vuash,
Dhe mua do t'me kerkosh...

Cdo njeri ne jete e ka nje histori te tille
Kur dashurine e prekim: gezohemi, trishtohemi
Humbim ne fshehtesine e saj
Se dashuria eshte mister
Askush nuk e zbuloi kurre
Pse tradheton nje zemer e dashuruar, ate qe deshi dikur

Ditet, vera, vjeshta dhe dimri kalojne
Dielli dhe hena vazhdojne dhe ndricojne
Syte e tu mungojne, jo nuk jane prane
Ato po humbin dalengadale

Ref.
Si si pe njehere syte e tua
Qe te shohesh si me veshtrojne
Si si pe njehere lotet e tua
Qe kaq shume me lendojne
Si sme the njehere shpirt zemer te dua
Dhe te me besh qe ta besoj
Por ta dish se nje dite do ta ndjesh dhe do vuash
Dhe mua do t'me kerkosh

Si sme the njehere shpirt zemer te dua
Dhe te me besh qe ta besoj
Por ta dish se nje dite do ta ndjesh dhe do vuash
Dhe mua do t'me kerkosh.


Ky tekst u dërgua nga JurgenEndri Prifti
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/11/2015
Festivali: Kënga Magjike 2015


Endri Prifti - Kenga E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Fundit".
3. Video është e këngës "Kenga E Fundit", por nuk këndohet nga Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Endri Prifti:


Komente 2