TEKSTESHQIP
Kënga Magjike 2015
Në skenën magjike janë ngjitur këngëtarët më të mirë të muzikës shqiptare. Vazhdon prezantimi i të gjithë këngëve në festivalin kënga magjike 2015, dhe më të mirët do ti bashkangjiten këngëtarve që janë prezantuar tashmë për publikun e gjërë. Pas prezantimit të këngëve në programin “E Diela Shqiptare”, këngët në një kohë të shkurtër janë shndërruar në super-hite, të klikuara dhe të pëlqyera nga të gjithë.

Këngëtarja Aurela Gaçe ka triumfuar sot në festivalin "Kënga Magjike" me këngën e saj "Akoma Jo". Kjo është hera e tretë që Aurela e fiton këtë festival, ndërkohë ajo ka qenë fituese edhe vjet.

Performanca nga më të ndryshme shoqëruan natën finale të "Këngës Magjike", ku ndër to më të spikaturat u cilësuan si ajo e: Albërie Hadërgjonaj, Flori Mumajesit, dhe e Juliana Pashës.

Festivali "Kënga magjike 2015" për herë të parë u realizua live këtë vit, por në fakt kritikuar nga mediat për shkak të formulës këtë vit, pasi shumë artist nuk ishin në gjendje të jepnin maksimumin dhe të reflektonin këngën e tyre ashtu siç është dëgjuar në CD.

Këto janë çmimet e natës finale:

Çmimi i Parë: Aurela Gaçe
Çmimi i Dytë: Endri Prifti
Çmimi i Tretë: Juliana Pasha

Çmimi Best Group: Alar Band
Çmimi i Produksionit: Xhesika Polo
Çmimi Çesk Zadeja: Mateus Frroku
Çmimi TV Klan: Mariza Ikonomi & Klea
Çmimi Telekom Albania: Renis Gjoka
Çmimi Magjia e Parë: Janex Trio
Çmimi Best New Artist: Venera Lumani & Lind Islami
Çmimi Kënga Stil: Revolt Klan
Çmimi Best Hip-Hop: Stresi
Çmimi Best Pop & Rock: Altin Goci
Çmimi RTV 21 Kosovë & Maqedoni: Shpat Kasapi
Çmimi Kantauroti më i mirë: Endri Prifti
Çmimi Best Duet: Erik Lloshi & Anxhela Peristeri
Çmimi Tendencë: Semi Jaupaj
Çmimi Best Balade: Gerta & Klejti Mahmutaj
Çmimi "Best Artist on Web": Flori
Çmimi Diskografik: Stine
Çmimi i Interpretimit: Aurela Gaçe
Çmimi i Kritikës: Albërie Hadërgjonaj
Çmimi Best Vocal: Juliana Pasha
Kënga Magjike 2015 (Tekste & Video)
Image 148144
Image 147639
  • Kënga Magjike 2015
  • Viti: 2015
  • 03/12/2015 - 05/12/2015
  • Pallati i Kongreseve, TIRANË
  • Prezantuesit: Ardit Gjebrea & Almeda Abazi
  • TV: TV Klan
  • Radio: Radio Klan