TEKSTESHQIP

Endrit Ademi
Haku Jem
Lyrics

Haku jem, ka met nxan
Ke mem lyp e s'kom me koon
Zemra jem më nuk qaan
Lott e fundit për ty ranë

A e din ti qa mke ba
Mir e din sa tkom dasht
A beson ti në Zot
Ty gjynaheet kush s'ti lan

Heej o dashurii
Heej o shpirti jem
Mos e harroo dashurin tonë
Kush st'ka dasht
E kush s'të doon
Mos e harroo dashurin tonë
Kush st'ka dasht
E kush s'të don

Nafaka jem skoke kon
Krejt e din ti pse mke lan
Zemra jem më nuk qan
Lot e fundit per ty ranë

A e din ti qa mke ba
Mir e din sa tkom dasht
A beson ti në Zot
Ty gjynahet kush s'ti lan

Heej o dashuri
Heej o shpirti jem
Mos e harro dashurin tonë
Kush st'ka dasht
E kush s'të doon
Mos e harro dashurin tonë
Kush st'ka dasht
E kush s'të doon

DËRGOI:
INFO
Krijimi muzikor u lansua tek shikuesit i realizuar me shije edhe me një videoklip muzikor, i cili u publikua më 18 Shkurt 2018. Muzika dhe teksti u shkruajt nga Yll Limani, teksa këngën e orkestroi Florent Boshnjaku.