Më mbaj mend (për 1 muaj)

Endrita Aliu - Ditet E Gurbetqarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O gurbet gurbet
me mbyti vetmija
po e pres at dit
per meu kthy te shpija

Erdh per pak vite
e shum vite mbeta
sa shpejt kalon koha
e kshtu po shkon jeta

Sa her qe vjen vera
vjen dhe gurbetqari
dasmat krejt i kallin
kshtu feston shqiptari
2x

Pasha ato dit
kur po vi te shpija
shpirti pom pushon
ska sikur familja

Oj vendlindja ime
veq ti ma hjek mallin
zemra ste harron
per ty lotet m'dalin

Sa her qe vjen vera
vjen dhe gurbetqari
dasmat krejt i kallin
kshtu feston shqiptari
2x

Sa her qe vjen vera
vjen dhe gurbetqari
dasmat krejt i kallin
kshtu feston shqiptari
2x
Endrita Aliu
Publikimi: 14/10/2022
Muzika: Besim Bunjaku
Teksti: Besim Bunjaku
Orkestrimi: Ardian Kastrati
Video Produksioni: MProduction


Endrita Aliu - Ditet E Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditet E Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Ditet E Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Endrita Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Endrita Aliu:


Komente 0