TEKSTESHQIP

Eneda Tarifa
Udhekryq
Lyrics
(Feat. Walter Ricci)

Sa dua te kem prane
Po ja qe nuk te kam
Sa shume zemra po m’qan
Vetem jam pa ty

Mbase ke te drejte
Mbase nuk te meritoj
Mbase duhet kohe qe une
Te reflektoj

Ascolto sempre questa melodia
Mi fa sentire più vicino a te
In questa notte che non passa mai
Se non ci sei…

E pagherei anche la luna,
Per averti accanto
Vorrei tornare indietro
Solo per non perderti


Ti se di sa peshon fjala
Ne udh’kryq mbeta vet e u ndala
Tu fala me trup e me shpirt ty tu fala

E non mi dire no nemmeno questa volta,
Se il mio cuore parla ti prego ascolta
Se chiudo gli occhi sono già vicino a te
E se ti bacio ora ma che male c’èJo mos fol ti per dashni
Se nuk e njeh e di
Me faj me ben tani
Kjo te shkon e ke mjeshtri

Mbase ke te drejte
Mbase nuk te meritoj
Mbase duhet kohe qe une
Te reflektoj

Me fjalet qe po me thote hena
Jo s’te ndjej ty afer
Mbylla syte une kete nate dhe mendova se do t’kisha prane gjithmone

Ti se di sa peshon fjala
Ne udh’kryq mbeta vet e u ndala
Tu fala me trup e me shpirt ty tu fala

E non mi dire no nemmeno questa volta,
Se il mio cuore parla ti prego ascolta
Se chiudo gli occhi sono già vicino a te
E se ti bacio ora ma che male c’è

E parol nun servn cchiu
suspir penzann ca tu
nun lasc mai chiustu ben ca a nuie
ce fa ancor sunna

Dhe jeten e ndala per ty
Qe shpirtin e bukur ma ke ndy
Qe dashurine nuk e ndave me mu
Vone qenke kujtu