TEKSTESHQIP

Enemy
Do Behet Mire
Lyrics

Ishte nate dimri
cdo gje ishte qetsi
un po ecja rrugeve te qytetit ne vetmi
ishte vetem hija qe me shoqeronte per ne shpi
dhe aty ne nje cep te rruges e pash nje femij
dridhej nga i ftohti dhe nuk kishte fuqi
Ju afrova dhe e prek me dor te supi
I thash:
Ik ne shpi ,pse po rri aty?
ai u kthye nga mua dhe un i pash ca lot ne sy
Me tha:
Kjo rruge eshte shpia,vendi ku jetoj
ktu fle dhe i lutem zotit te me ndihmoj,
nenen time e pres ketu qe tre nat
dhe fytyren e babit tim un kurr se kam par.
Kto fjal me preken zemren
me ben per te qar
e hoqa xhupin tim dhe ja hodha ne krah
nuk dija cte beja ,ja fhiva lotet
dhe keto fjal i thash:
Rref:
Sado te jet veshtir cdo gje do behet mir,
sado te jet ftoht neser do behet ngroht,
dita qe do vi do jet me mir se sot
vije nje buzeqesh dhe hiqi ato lot. x2

Jeta eshte boomerang,cdo gje rrotullohet
pas dites me shi prap dielli do cohet
sado duket keq dhimbja do largohet
mos e humb shpresen se cdo gje do rregullohet
dhimbjen qe ke sot neser te kthehet ne forc
mbaje koken lart se te shikon nje zot
hapi mir syt e me thuaj cfare shikon
buzeqesh sa me shume se asgje nuk zgjat pergjithmon
pa dhimbje nuk do kish kuptim gezimi
pa veshtirsi sdo shijonte fitimi
jeta esht e bukur per ate qe e kupton
gjerat e bukura i gjen nese mir veshtron
nuk rendesi nese dhe gabon
rendesi ka qe nga ai gabim meson
nuk ka rendesi edhe nese ti rezohesh
rendesi ka nese tiprap cohesh

Rref:
Sado te jet veshtir cdo gje do behet mir,
sado te jet ftoht neser do behet ngroht,
dita qe do vi do jet me mir se sot
vije nje buzeqesh dhe hiqi ato lot. x2