Më mbaj mend (për 1 muaj)


Devcha - Lambo

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lambo".
3. Video është e këngës "Lambo", por nuk këndohet nga Devcha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Devcha - Lambo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Muzika & Produksioni:

RZON

Komente

Asnjë Koment

17/08/2018

2018-08-17T19:09:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lambo" kënduar nga Devcha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Devcha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ever-B - Lambo

Im father for this shit my nigga

(Pjesa1)
Gjith e dhezmi qelmi gjamin edhe lshojna zonin
Shum adrenalin po doket na e kena fronin
Maje fjalen mrena mos e qit pi goje
Se vina hina mrena e ndrojm episoden

Ey mos folni probleme sun i mani
Ku jeni kan dje qe sot po shani
Ata jan ka dojn mem nal si len inati
Ti ti thiri kejt zarfiksat se moti e kallim na na

Mos meno qe nalna pa i pa kejt ntok bro
Ti nuk je kan dje mem pa kur un kesh broke broke
Po folin po folin po sjena ti ni jo
Jom ardh un lej zeros sukses per me kor

Shoki shoki gazin e maj full
Shoki shoki jeta mu ka ndru
Nuk ka lidhje a mujn mem ndenu
Se bjondina jeme i pagun i pagun

(Ref 2x)
Lambo e benz jom ka shtrina si nkrevet
Po nina high splifi o kam qon teret
Ligjet i thej me ekip jena komplet
Jeten e shtrejt sun e pagun asniher


(Pjesa 2)
Alo alo alo alo jeta shpejt si lambo
Nese kta vesin per mu ti sen mos kallxo
I sho tum kopju po rri e nuk po boj zo
Ti smun me mor ti nuk bon show

Zoti sta ka dhon gjith e dhezi so fer
Gjith e shkeli deri nskej
Gjith e thiri un me nejt e masnej spo maj men sen
Jom bo problem en ket qytet

En ket qytet um she tu ngajt veq per cash cash
I thom qoje qoje nalt tani preke per asfalt
Qka ish bo mos me kon na
Kta nuk bojn show e leje mo art

Jom tjeter qka une jom qkas
Folin per skuad deri deri sat vim na na

Shoki shoki gazin e maj full
Shoki shoki jeta mu ka ndru
Nuk ka lidhje a mujn mem ndenu
Se bjondina jeme i pagun i pagun

(Ref 2x)
Lamo e benz jom ka shtrina si nkrevet
Po nina high splifi o kam qon teret
Ligjet i thej me ekip jena komplet
Jeten e shtrejt sun e pagun asniher

Jaro - Lambo

REF.:
Jeten e shpejt sikur lambo
qa bohet let tbohet kujna poja nin bro
paret i kom Konto
kena shum secrete po ti nuk i din jo

Secret mas secreti
mas meje krejt qyteti
lekin gjith e njeki
t’hup idenditeti
JARO o shteti hekrin gjith me veti

vay vay vay JARO ta bon bye bye
vay vay vay conection International ay ay ay

REF.:
Jeten e shpejt sikur lambo
qa bohet let tbohet kujna poja nin bro
paret i kom Konto
kena shum secrete po ti nuk i din jo

Tasht krejt e din ja shtina lojes fllaken me Gasolin
Dubai po kthena prap Prishtine
kush jom une JARO krejt e din

Money Money jom tu njeh
qfar jeta o kjo its okej
Money Money jom tu njeh
qfar jeta o kjo its okej

REF.:
Jeten e shpejt sikur lambo
qa bohet let tbohet kujna poja nin bro
paret i kom Konto
kena shum secrete po ti nuk i din jon

Lindy - Lambo

Ref : x1

me lambo lambo lambo lambooo
tu e kalu kufinin si kur pablooo
me lambo lambo lambo lambooo
si pidha t'nanes sillem na o dajkoo

Rap : 1

jo smun mshe asniher n'pranga
oren rolex n'qfa kom diamanta
edhe n'klas t'nant un kom fansa
tipat si ti un i kam nxansa
ati nga tetova si dha ma shansa
zhag kom me ngre pos mos e nxansha
sa her per ne folet iki si kur fllanza
qata aij fol pos me nuanca
njani e man ngoj pos edi ramen
aij mir e din se ja ha mamen
trapin e la anash tash i knon dashnis
je tu deshtu ngjite flamurin e zis
mos dil pej binarve po biri vis
si mac e zez ta nxjerr synin e dhis
uzin kur e she i del loti i thmis
ni krizm me ni e mer iken pej shpis

Ref : x1

me lambo lambo lambo lambooo
tu e kalu kufinin si kur pablooo
me lambo lambo lambo lambooo
si pidha t'nanes sillem na o dajkoo

Rap : 2

tortura bajna si coza nostra
un e qoj grupin me mar mostra
na tregojm si mu sill n'trap ti me dosta
me ju po luj si n'futboll costa
n'qdo cep t'botes kom njerz si camorra
eksportojm mall t'bardh si bora
kejt diamant o mushen dora
ti e din sa shtrejt m'kushton ora
si pot doket lambo un qe e mora..
kejt o e bardh e bardh si bora..
si pot doket lambo un qe e mora..
kejt o e bardh e bardh si bora..

Ref : x2

me lambo lambo lambo lambooo
tu e kalu kufinin si kur pablooo
me lambo lambo lambo lambooo
si pidha t'nanes sillem na o dajkoo

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Devqa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet