Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enver Batllava & Riza Selimi - Oda E Vjeter Ku Na Mbet Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Une rapsodi omor nga Batllava
tan kete jetë o sa qesha e qava
Qysh në kohen o te fëminis
ja kam than o n’tela t’sharkis
Nuk ka odë Llapë e Gollakë
Qe se banem kaj konak
E nau mushke o mor sofra plotë
Near uqoft o per jetëe mote

Mbi keto bjeshk o t’nalta e krenare
me ship t’vejtra mikpritse bujare
Ku hala o m’tymon oxhaku
atje rrin o krenar Gollaku
Mej cop buk e kem qu diten
Kemë rujt kangen dhe traditen
Nuk ka mbet kun mriz as hije
Kangen tone oh qe se kanë nije

Kur m’kan thirr o n’darsem me knue
gezim ma t’madh o ska pas per mue
Pritshin oda o ka niqin vetë
ka pas llaf edhe muhabet
Kur ka rreh ky tel sharkie
Asht nalë llafi e za s’asht nije
Shkojshim knojshim o ka dy tri netë
Ka pasë llaf edhe muhabet

E maj men o te kapigjiku
kur na thirshin o mor mik pas miku
Sot pes mujë kemë nusen me marr
ju kem zgjedh ju per kangatar
Kem knu n’darsem pau kursy
Jem merzit kur e kem krye
Jami nda o tuj pershendet
Shokë tan jeten o na jena mbet

N’shiptari krejt ane e mban
Odë me odë kanges ja kem thane
Atë knaqsi kurr ma skem me gjetë
Oda e vjeter kun a mbet


Enver Batllava & Riza Selimi - Oda E Vjeter Ku Na Mbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oda E Vjeter Ku Na Mbet".
3. Video është e këngës "Oda E Vjeter Ku Na Mbet", por nuk këndohet nga Enver Batllava & Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Enver Batllava:


Komente 0