Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Rusi - Më Zëvendësove Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Më zëvendësove
Dhe ja, ja...
Më le vetëm...
Më le vetëm...
S'është hera e parë

Më zëvendësove, më zëvendësove
Kthim jo nuk ka, jo
Më zëvendësove
Nuk e vlerësove, jo s'e vlerësove
ç'të dhash

Lotët do ti pi
Kohën do ta ngrij
Do pres në hidhërim
Do hesht në helmin tim

Do të shkruaj veç dy fjalë
Lexoji dalëngadalë
Beso një herë

Ti veten nuk e do
Nuk di çfarë do ajo
Nuk kthehesh ndonjëherë
të shohësh a ka vlerë
të duash e të qash
të puthësh e të mbash
një jetë, në krahë

E hodhe nga kjo derë
Ate shenjë që ty të lashë
E hoqe nga kjo jetë
Fëmijën që të dhashë

Më mirë të ikësh larg
Të harrohesh diku larg
Sa më larg... larg

Lotët do ti pi
Kohën do ta ngrij
Do pres në hidhërim
Do hesht në helmin tim
Do flas me fatin tim
Të kthehesh në harrim...
Harrim

çfarë doje nuk e di, jo
Jo, s'e di, jo
Mmm... ti më zëvendësove
Nuk e vlerësove, jo s'e vlerësove
ç'të dhashë

Lotët do ti pi
Kohën do ta ngrij
Do pres në hidhërim
Do hesht në helmin tim
Do shkruaj veç dy fjalë
Lexoji dalëngadalë
Dhe beso një herë

Ti veten nuk e do
nuk di cfarë do ajo
nuk kthehesh ndonjëherë
të shohësh a ka vlerë
të duash e të qash
të puthësh e të mbash
një jetë, në krahë

E hodhe nga kjo derë
Ate shenjë që ty të lashë
E hoqe nga kjo jetë
Fëmijën që të dhashë

Më mirë të ikësh larg
Të harrohesh diku larg
Sa më larg... oh larg

Lotët do ti pi
Kohën do ta ngrij
Do pres në hidhërim
Do hesht në helmin tim
Do flas me fatin tim
Të kthehesh në harrim...
Harrim


Ky tekst u dërgua nga MarcoEra Rusi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/03/2021
Festivali: Kënga Magjike 2021
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Eriona Rushiti
Orkestrimi: Enis Mullaj


Era Rusi - Më Zëvendësove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Zëvendësove".
3. Video është e këngës "Më Zëvendësove", por nuk këndohet nga Era Rusi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Era Rusi:


Komente 0