Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Rusi & Fatmira Breçani - Me Zemer Te Bardhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Ma ka fale nje nuse zoti,
Me zakone si qemoti,
Ma dha sic e desha vet,
Nusja ime me kimet.

Ah moj nane,
Sa miresi, gjeta ne ket shpi,
Fati ma paska dit.
Du me thane,
S'jam pishman,
Se lash babe e nane -
Bekimet mi kan dhene.

Sa po te ngjan ky fustani i bardhe
Me zemer te bardhe te ty nane kam ardhe
Me zemer te bardhe edhe me nafak
Fjalet e tua o si kajmak. (2x)
Oh sa shyhret,
gjith ky lezet, na shkoj kjo jete
Marak mos me na mbet.

Amanet nje djale qe kam,
Tek ty zemren e ka lan,
Ndahet zemra ne dy pjese,
Gjysma tjeter ty do te mbes.

Ah moj nane,
Sa te du,
Nane e dite per mu.
Zemren pesh ma ke cu.
Ah moj nane,
Sa te du,
Mjalte sheqer me mu
Zoti me ka beku.

Sa po te ngjan ky fustani i bardhe
Me zemer te bardhe dhe ky na ka marr,
Me zemer te bardhe edhe me nafak
Fjalet e tua o si kajmak. (2x)
Oh sa shyhret,
gjith ky lezet, na shkoj kjo jete
Marak mos me na mbet.
Era Rusi & Fatmira Breçani
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/07/2021
Muzika: Gramoz Kozeli
Teksti: Gramoz Kozeli
Arrangement: Klajv Dajno & Gramoz Kozeli
Directed: Juli LutovacEra Rusi & Fatmira Breçani - Me Zemer Te Bardhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Zemer Te Bardhe".
3. Video është e këngës "Me Zemer Te Bardhe", por nuk këndohet nga Era Rusi & Fatmira Breçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Era Rusi:


Komente 0