TEKSTESHQIP

Era Rusi
Eja Merre
Lyrics

Sec e kam une nje mall,
ktu e ndjej fort e ndjej,
e nuk me le rehat dehem ne mekat,
nuk e ndaj nuk e ndaj dot nje cop,
gjithmone me vete do e mbaj.

Perkedheljen e kam e kam zell,
n'ate diell e n'ate qiell,
mos me le me lelele.
Perkedheljen e kam zell,
n'ate diell e n'ate qiell,
mos me le me lelele.

Eja merre,
mallin merre,
fryma jeme,
eja merre merre.
Eja merre,
fryma jeme,
shpirti sme fle
Eja merre merre Hey

Kam nje breng me rendon,
si nje peng po me mban,
e kush provon e di,
ndjenja ne vetmi,
vec nje got ah nje got,
une jam ete qe ta pi
me fund per ty me ty dashni

Perkedheljen e kam e kam zell,
n'ate diell e n'ate qiell,
mos me le me lelele.
Perkedheljen e kam zell,
n'ate diell e n'ate qiell,
mos me le me lelele.

Ma le Ma Le
Ma le Ma Le
Ma le Ma le
Mos me le, me le
Ma Le Ma Le
Ma Le Ma Le
Ma le Ma Le
Zot me Kthe atje

Eja merre,
mallin merre,
fryma jeme,
eja merre merre.
Eja merre,
fryma jeme,
shpirti sme fle
Eja merre merre Hey

Ma le Ma Le
Ma le Ma Le
Ma le Ma le
Mos me le, me le
Ma Le Ma Le
Ma Le Ma Le
Ma le Ma Le

Eja merre,
mallin merre,
fryma jeme,
eja merre merre.
Eja merre,
fryma jeme,
shpirti sme fle
Eja merre merre Hey

DËRGOI:
INFO
Autor i muzikës dhe arranzhues i muzikës rezulton të jetë Darko Dimitrov, teksa autore e tekstit është Naxhije Berisha.