Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eralda Jashari - Pajtohu Me Nanen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Strofa1
Pse k’to rete e zeza
Qjellin e kan zan
Pse fjala evladit
Qenka shume e rand

Pse edhe bilbili
Sot nuk paska knue
Kush e mur guximin
Nanen me idhnue


Strofa2
Ate rriti nana
Fjalen me ja kthy
A don ta lash nanen
Gjith me lot ne sy

Tek ti e ka shpresen
Tek ti sheh pak drite
Tek ti e ka zemren
Tek ti i ka syte

Refreni 2
Pajtohu me nanen
Se nuk ke rrugdalje
Lute per hallallin
Edhe kerkoj falje
Foli zbutja zemren
Se nuk e merr gjumi
Se fjala evladit
Asht ma e rand se plumi

Strofa 3
Mos e idhno nanen
Mos e le me lot
Mos e le per neser
Shko pajtohu sot

Shko e perqafoje
Edhe fshija lotin
Nese e gzon nanen
E gzon edhe Zotin
Eralda Jashari
Publikimi: 31/03/2021
Muzika: Emin Aliu
Teksti: Sami Aliu
Mix&Master: Meti Neziri


Eralda Jashari - Pajtohu Me Nanen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pajtohu Me Nanen".
3. Video është e këngës "Pajtohu Me Nanen", por nuk këndohet nga Eralda Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eralda Jashari:


Komente 0