Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova & Irma Libohova - Te Kerkoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Fjalët s'janë si gjethet që bien në vjeshtë
zemrat lidhen bashkë me një fjalë të thjeshtë
ndaj premtimin tënd me asgjë nuk e ndërroj
çastet tona aq të bukura si ti harroj?

Ç'ti them pishës sonë, që për ne po bleron?
ç' ti them detit, hej, që për ne kaltëron?
ç'ti them vjeshtës vallë, që po pret a s'më thoj?
çfarë ti them unë këngës që në shpirt po më trazon?

Ti kthehu se të dua si vetë jetën
si do njeriu syrin e vet
si toka që pret diellin të agojë
po ku ke humbur që s'të shikoj?

Të kërkoj në ëndërrime deri vonë
nëpër tingujt dhe gëzimet ku mungon
me ato sytë e zemrës sime, të kërkoj
të kërkoj e të kërkoj

Ti patjetër do të kthehesh se më do
hap dritaren e gëzimit dhe më zgjo
kam besim tek zemra jote dhe shpresoj
dashurinë do ta jetoj

Fjalët s'janë si gjethet që bien në vjeshtë
zemrat lidhen bashkë me një fjalë të thjeshtë
ndaj premtimin tënd me asgjë nuk e ndërroj
çastet tona aq të bukura si ti harroj?

Ç'ti them pishës sonë, që për ne po bleron?
ç' ti them detit, hej, që për ne kaltëron?
ç'ti them vjeshtës vallë, që po pret a s'më thoj?
çfarë ti them unë këngës që në shpirt po më trazon?

Ti kthehu se të dua si vetë jetën
si do njeriu syrin e vet
si toka që pret diellin të agojë
po ku ke humbur që s'të shikoj?

Të kërkoj në ëndërrime deri vonë
nëpër tingujt dhe gëzimet ku mungon
me ato sytë e zemrës sime, të kërkoj
të kërkoj e të kërkoj

Ti patjetër do të kthehesh se më do
hap dritaren e gëzimit dhe më zgjo
kam besim tek zemra jote dhe shpresoj
dashurinë do ta jetoj

Ti patjetër do të kthehesh se më do
hap dritaren e gëzimit dhe më zgjo
kam besim tek zemra jote dhe shpresoj
dashurinë do ta jetoj
dashurinë do ta jetoj


Ky tekst u dërgua nga Adi / Eduart Nonaj

Eranda Libohova & Irma Libohova - Te Kerkoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Kerkoj".
3. Video është e këngës "Te Kerkoj", por nuk këndohet nga Eranda Libohova & Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:


Komente 0