Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eranda Libohova - O Mire Se Na Erdhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Mire Se Na Erdhe".
3. Video është e këngës "O Mire Se Na Erdhe", por nuk këndohet nga Eranda Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eranda Libohova - O Mire Se Na Erdhe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.1"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Mire Se Na Erdhe" kënduar nga Eranda Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Eranda Libohova i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nertila Vreto & Redi Penko. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Henez o moj henes
te thirra te vije
dritez o moj ditez
dritez perendije
o bilbil i malit
ty te lumte goja
o sa ma kish enda
me ty te kendoja
(2 here)

Rruges kur kaloje
pa zbardhur mire drita
beje gare me henen
kush ben me shume drite
ja de ja te dal
seç i thoshe henes
une me drite verbuar
seç ja mora kenges

Henez o moj henez
te thirra te vije
dritez o moj ditez
dritez perendije

O mir se na erdhe
doja te te thoja
per ty mysafire
nisa te kendoja
(2 here)

O bilbil i malit
ty te lumte goja
o sa ma kish enda
me ty te kendoja
(2 here)

Kur te dola para
ne diet kisha rene
ti zverdhur e tretur
hene gjysem e ngrene
sy me sy u pame
shkrepen qindra yje
kenge kudo kenduan
te gjithe zogjte ne pyje

Henez o moj henez
te thirra te vije
dritez o moj ditez
dritez perendije

O mir se na erdhe
doja te ta thoja
per ty mysafire
nisa te kendoja
(2 here)

O bilbil i malit
ty te lumte goja
o sa ma kish enda
me ty te kendoja
(2 here)

O mir se na erdhe
doja te ta thoja
per ty mysafire
nisa te kendoja

O bilbil i malit
ty te lumte goja
o sa ma kish enda
me ty te kendojaMë Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë