A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ergi Dini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  142
(1994-2016)  
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
BIOGRAFIA: Ergi Dini është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Ergi Dini lindi në Shkodër dhe filloi të këndoje si solist në festivalet për fëmijë. Ai ishte vëllai i këngëtares së njohur Barbana. Ergi frekuentoi liceun artistik Jordan Misja në Tiranë dhe ishte një instrumentist shumë i mirë. Viti 2013 shënoi një kthesë në karrierën e Ergit. Ai vendosi të paraqitet në audicionet e X Factor Albania ku Ergi u shqua për një timber zëri mjaft të veçantë, një potencë mahnitëse vokale dhe interpretim mjeshtëror ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Barbanës

Fitues i

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Elsamed Senaj (Eli-G)

Çartani

KMC

Ardit Çuni

Gerard Merdani

Dylan

Xhenty

Stiv Boka

Elis Nova

Glenis Dume


Tags: Ergi Dini, X Factor, Shkoder

Ergi Dini në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019