Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Fejzullahu - Nëna Loke Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  76

Heeeeeej

Djelle e han shendrrit nket dhe
nëne Kosovën ku kam le
Ku e rrita s'pari shtatin
Në kto troje derdha gjakun
Piva ujë te kësaj toke
Bashkë me lotë e nanës loke

Heeeeeej

Nana loke mu m'përkuni
E mi knoj nja dy këngë gjumi
Biri im e paq uraten
Mi la pranë pushkën dhe shpatën
Mi përgdheli faqe, durë
Ma mloj kokën me FLAMUR
Me shqiponjën dy krenare
Me vnoj n'gjumë nëna shqiptare
E si mos vdeksh Bir për kët dhe
Sot ke vdek kurr ske me le

...

Heeeeeej

Rrita shtatin kulle prej guri
Sy e dritë mi dha FLAMURI
Se si vihet te lirija
T'gjitha rrugt mi msoj frangjija
Se si duhet derdhëm gjak
Kshtu më msoj babëgjyshi plak

Heeeeeej

Biri im mos t'dhimet jeta
Për kto troje, për kto shkrepa
Kqyrum Birë sa rrudha t'ballit
Ke me i msu krejt udht e malit
Amanet aj paska thanë
Amanet plisin e bardhë
Kush tenton me t'shkel me kam

oh ooo mos patsh pushk
oh ooo haje me dham o njo hej


Ky tekst u dërgua nga tamballamba   Liridoni9   vivakosova

Ermal Fejzullahu - Nëna Loke
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nëna Loke".
3. Video është e këngës "Nëna Loke", por nuk këndohet nga Ermal Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:


Komente 1