Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Mamaqi - Ditet E Mija

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditet E Mija".
3. Video është e këngës "Ditet E Mija", por nuk këndohet nga Ermal Mamaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Mamaqi - Ditet E Mija  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  83

Muzika & Teksti:

Pirro Çako

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Pro Video

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 12

Komente

Asnjë Koment

12/09/2013

2013-09-12T21:10:35+00:00Dikur adoleshent dhe shume enderrimtar
s'mendoja per asgje ne bote
zbathur malet i kaloja un kot oooho
Por koha kalon dhe ti se kupton
Kur vera vjeshtes i dorezon
kostumin tend te ri dhe vleren sa kushton.
Sot ka ardhur koha per tu ndjeeere
nje njeri qe brenda ka shume vlere.

Dikur nje vit me dukej nje shekull i gjate
dhe une nuk mbaja dot ne dore
se brenda meje kisha ndezur nje motoorr oooho
Shpejt koha kalon dhe ti e kupton
se ajo ditet ti pjeston
me kembe ne toke nga une njehere e pergjithmone...

REf.
Ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruaaaar une do te jetoooj
do jetouoj do jetoj...

...

Me miqte e vertete
gjithmone ne qiell do hedh une nje shikim
dhe zotin do ta gjej ne krahu tim oooho
Shpejt koha kalon dhe ti e kupton
se ajo ditet ti pjeston
me kembe ne toke nga une njehere e pergjithmone...

REf.(2X)
Me shume ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruar une do jetoj...

Ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruaaaar une do te jetoooj
do jetouoj do jetoj...


Ky tekst u dërgua nga Besi Merhadi
Më Shumë Këngë Nga Ermal Mamaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet