TEKSTESHQIP

Ermal Mamaqi
Vetem Beso
Lyrics

Mos u trishto,
Nuk ka shume kohe
Jeta s'esht e gjate
Mos u mundo,
Nuk ka shum kohe
Çdo sekond jeto

Dhe dua te te them se nuk ja vlen
Te vuajm per asgje
Vetem beso

Mos mbaj meri
Se ne kete bote
Digjesh si qiri
Mos me harro
Mos u zemero
Rrugen drejt shiko
Dhe mbaje koken tende vet ne duar
Çdo ide ti mbro
Vetem beso

Ref:
E Nese Dielli Nje Dite
Do Mbulohet Me Dëborë
Fatin e jetes tende
Ti prape Do Ta Kesh Ne Dorë
Nese do mbetesh vetem nje buzqeshje
Dashuroje Ti Ne Heshtje
Per Te Gjitha Ditet Qe Do Vijnë.

Mos u trishto,
Nuk ka shume kohe
Merr frym dhe shijo
Se lart ne qiell per cdo njeri
Lind nje yll i ri
Prandaj te flas une leri lotet
Merre jeten si te vij
Vetem beso..

Ref:
E Nese Dielli Nje Dite
Do Mbulohet Me Dëborë
Fatin e jetes tende
Ti prape Do Ta Kesh Ne Dorë
Nese do mbetesh vetem nje buzqeshje
Dashuroje Ti Ne Heshtje
Per Te Gjitha Ditet Qe Do Vijnë.

E nese dielli nje dite do mbulohet me debore,
Fatin e jetes tende ti prape do ta kesh ne dore.

Ref:
E Nese Dielli Nje Dite
Do Mbulohet Me Dëborë
Fatin e jetes tende
Ti prape Do Ta Kesh Ne Dorë
Nese do mbetesh vetem nje buzqeshje
Dashuroje Ti Ne Heshtje
Per Te Gjitha Ditet Qe Do Vijnë.

DËRGOI: