Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Nen Strehe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

(2 here)
Ne njeren prej streheve te nje prej shtepive
Degjonim te heshtur ne pikat e shiut

(2 here)
Dhe lehtas fytyren ja merrja ne duar
Dhe buzkat e njoma ja puthja nxituar

Por iku çapenja nje nate prej meje
Kur hena e zbehte copetohej ne pellgje

Por iku capenja nje nate prej meje
Tani rri menduar, i tallur prej streheve

(2 here)
Dhe era e lehte tund gjethet ngadale
Me shfaqet mes lotesh fytyra e saj


Akordet:

(2 here)
Am----------------------------------E
Ne njeren prej streheve te nje prej shtepive
E---------------------------------Am
Degjonim te heshtur ne pikat e shiut


(2 here)
Am---------------------------------Dm
Dhe lehtas fytyren ja merrja ne duar
-------------E-------------------Am
Dhe buzkat e njoma ja puthja nxituar

Am-------------------------------E
Por iku çapkenja nje nate prej meje
E--------------------------------Am
Kur hena e zbehte copetohej ne pellgje
Am-------------------------------E
Por iku capkenja nje nate prej meje
E------------------------------------Am
Tani rri menduar, i tallur prej streheve

2here
Am--------------------------------Dm
Dhe era e lehte tund gjethet ngadale
---------------E----------------Am
Me shfaqet mes lotesh fytyra e sajePublikimi: 01/12/2001


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0


Ermira Babaliu - Nen Strehe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nen Strehe".
3. Video është e këngës "Nen Strehe", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.