Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Te Kerkoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Me kot zgjas koken dhe veshtroj
e di ti sonte nuk do te vish
me kot e lodhur deshiroj
vetem me mua ti te rrish
mungesa jote kaq merzitje
persa valle mua me trazon
se dua jeten vec ne pritje
ore dhe pritje ka ne bot

Me lot ne sy ne qiell veshtroj
dhe hena qenka e vetmuar
ca pika shiu mbi xham pikojne
lotet e saj per te kujtuar
cndizet hena gjithe furi
nga yjet plot me drite rrethuar
vetmuar qan ajo tani
te gjitha yjet i jane larguar

Ashtu sic hena po ndricon
po zbardh paspak ne pezulli
ashtu pa ty sjam e qete
prandaj te kerkoj ty pa pushim
prandaj zgjas koken dhe veshtroj
e di ti sonte nuk do te vish
me kot e lodhur te kerkoj
sepse nuk dua te quhesh ish...


Ky tekst u dërgua nga Catarina

Ermira Babaliu - Te Kerkoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Kerkoj".
3. Video është e këngës "Te Kerkoj", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0