Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Emri Me I Bukur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ja floku i bores u ul mbi qerpik
dhe ne vese u kthye menjehere
Nje krah dallendyshe ne zemer troket
dhe dimrin e kthen ne pranvere

Kjo pranvere e jetes sec ka nje sekret
qe portat i cel ne cdo stine
Se drite i jep syrit zemres kur i flet
agim i diteve qe vijne

Dhe lulet dhe zoqte dhe vala ne breg
me duken plot drite e jete
Me flasin ne emer e s'di cili ze
i tyre o tendi do te jete

E para lule je ti dashuri
e bukur cel sa me shume
Une them pranveren e gjeta tek ty
ti thua e gjete tek une

I pyeta une syte e agimit te ri
i pyeta une stinet te tria
Sec eshte valle pranvera ma thoni ta di
me thane se eshte vete lumturia

Nga i gjithe lulezimi i natyres qe del
me i bukuri eshte emri njeri
Se ti moj pranvere cerdhen sot e ngre
me endrra zemre te tij

Kjo pranvere e jetes sec ka nje sekret
qe portat e cel ne c'do stine
se drite i jep syrit zemres kur i flet
agimi i diteve qe vine

Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani   FatojaPublikimi: 01/12/1992


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0


Ermira Babaliu - Emri Me I Bukur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emri Me I Bukur".
3. Video është e këngës "Emri Me I Bukur", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.