Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ermira Babaliu - Gjithmon Perpara Teje Kalova  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Këngë Korçare"

Këngë e albumit:

"Kur Ti Me Mungon"
Gjithmone prane teje kalova
Mos kujto se une ty te harrova
Mbetesh perhere ti pjese e zemres time
Kur brengat largoja prane teje

Tash tjetri ty te perkedhele
Dhe mua me le zog te mjere
Do kthehesh ne cerdhe ndonjehere
Por athere sdo te kete vend per shtegtar

Zemra ime e ndjen se sdo te kthehesh
Edhe pse e di se mua me plagose
A thua dashurija jone
Ne netet e pagjume do’t mbetet per gjithmone
Ne netet e pagjume do’t mbetet per gjithmone

I vetem po rri ne ket nate
I vetem ne dhimbjen qe ndiej
Ngadale po e shoh hijen tende
e cila ne pakthim po shkon

Tash tjetri ty te perkedhele
Dhe mua me le zog te mjere
Do kthehesh ne cerdhe ndonjehere
Por athere sdo te kete vend per shtegtar

Zemra ime e ndjen se sdo te kthehesh
Edhe pse e di se mua me plagose
A thua dashurija jone
Ne shtegun e pakethime shkon gjithmone
Ne shtegun e pakethime shkon gjithmone

Akordet:

Am-----------------
Gjithmone prane teje kalova
Mos kujto se une ty te harrova ----
Am--------G-----C------------Am
Mbetesh perhere ti pjese e zemres time
E---------------------Am
Kur brengat largoja prane teje

Tash tjetri ty te perkedhele
Dhe mua me le zog te mjere
Do kthehesh ne cerdhe ndonjehere
Por athere sdo te kete vend per shtegtar

Dm---------G---C------------Am
Zemra ime e ndjen se sdo te kthehesh
Dm------Am------E--------Am
Edhe pse e di se mua me plagose
Dm------G---C-------Am
A thua dashurija jone
Dm------Am------E--------Am
Ne netet e pagjume do’t mbetet per gjithmone
Dm------Am------E--------Am
Ne netet e pagjume do’t mbetet per gjithmone

I/e vetem po rri ne ket nate
I vetem ne dhimbjen qe ndiej
Ngadale po e shoh hijen tende
e cila ne pakthim po shkon

Tash tjetri ty te perkedhele
Dhe mua me le zog te mjere
Do kthehesh ne cerdhe ndonjehere
Por athere sdo te kete vend per shtegtar

Zemra ime e ndjen se sdo te kthehesh
Edhe pse e di se mua me plagose
A thua dashurija jone
Ne shtegun e ?????? shkon gjithmone
Ne shtegun e ?????? shkon gjithmone


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet