Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermira Babaliu - Kenge Dasme

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Dasme".
3. Video është e këngës "Kenge Dasme", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermira Babaliu - Kenge Dasme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  20

Këngë e albumit:

"Kenge Dasme"

Këngë e albumit:

"Mall (Kenge Dasme)"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Dasme" kënduar nga Ermira Babaliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sazet E Kolonjes - Kenge Dasme

Trak e truk keto shkallet
po na vijne krushnjaret
le te vijne mire se te vine
se shtruar e kane shtepine.

Shkon i ati dhendrite
me cigare te nezure 2x
me buze te qeshure.

Shkon i ati cupese
me cigare te shuare 2x
me buze leshuare.

Artiola Toska - Kenge Dasme

2X
O MIR SE TGJETEM
OJ ZOTI I SHPISE
E TQOFT PERHAJR QUNI I PLEQNISE
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

O MORI ZERME E UN E SHPIJA
O QPO HUDH VALLE SHOQENIA
O SHOQENISE NAJ KA LEZETE
O SE E DINE LADETIN VETE
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

E U NEZ DASMA U NDEZ SHAMIA
O TIKU QUNO TIKU BEQARIA
E U NEZ DASMA U NDEZ SHAMIA
O TIKU QUNO TIKU BEQARIA
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET HAJDE DASMEN O
E BEQARNIN QUNO MOS E QAJ
SE KE MARR GOCO O PER MARSHALLA
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

Shkurte Mustafa - Kenge Dasme

citi dhent ka bjeshka bre dja
citi dhent ka bjeshka bre djal

me qingjat kalesha bre djal o
me qingjat kalesha medet o

citi dhent ka vija bre djal
citi dhent ka vija bre djal

se m'ka hup shamija bre djal o
se m'ka hup shamija mehdet o

kjo ferxhe e gjat bre vajz
kjo ferxhe e gjat bre vajz

c'mi kputi kto kamb moj vajzo
c'mi kputi kto kamb moj vajzo

bjeshk moj virane or djal
bjeshk moj virane or djal

djemt e ri c'naj more bre djal o
oho djemt c'naj more mehdet o

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet