Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Engjujt - K.Ol.C Dhe Ghetto  (Feat. Tingulli 3nt)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Dua Të Jetoj Më Mirë"

Këngë e albumit:

"Prishtina Fuckin' City"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Tingulli 3nt

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00K.OL.C tani banda ime
Etno Engjujt, Tingulli 3 tani vetëm me krime
Alfa romeon tani e ndez duhet nisur për kesh
Magnumin me vete drejt bankës merre vesh
Shtëpia ime nëntoka ghetto që të mashtron
Mendoja se është një bllef por ishte një fazon
Me femra dhe me gjin qëndrojmë në autostradë
Me allti në krah chivas death postkardë
Me kabrio dhe kolt tani liker dhe gjin
Në llogarinë e jetës ushqimi jonë heroin
Tingulli 3, Etno Engjujt n`epizodat e vdekjës
Kocka numër një dhe me konjak drejt jetës
Tetovazha K.OL.C tani me të vërtetë jeton
Jeton dhe vazhdon tani në zonën e ferrit tonë
Që na mbulon ghetton tonë çdo ditë e pak nga pak
Nëntoka më thërret dhe nuk kam frikë në gjak
Por ligji I rrugës më ngre në dosjet plot
Mundohem të largohem edhe pse e kam kot
Po vazhdoj të ëndërroj edhe unë nga zgjimi
E këtu jeton tani vetëm krimi dënimi dhunimi

REF:
Vetëm krimi dënimi dhunimi Në ghetton tonë
K.OL.C marihuana smokin` Por askush smund ti ndalojë

Nëntoka më thërret tani në këtë jetë të re
Dhe lutu ti te papa se shpëtim nga unë nuk ke
Je me mua si me zot në mua gjej ti shpresë
Je armik I imi fjala jote S.O.S
Dhe një sindrom I vdekjës para ftyrës del I zi
Nga Ghetto - r MC.M groph mali I zi -G
Me ushtarët e rrugës që në krim I gjen
Në K.OL.C Kosovas Outlawz Clan
M-57 me veti në kazino dhe basket
Me G-Funk style vazhdojmë në këtë jetë
Ku tani për tani nuk na duhet avokat
Lësho akuzë mbi mua nuk jeton ti më gjat`
Dhe marihuana smokin` Etno Engjujt Tingulli 3
Në llogoret e vdekjës tani në këtë jetë të re
Po vazhdoj edhe unë të jetoj nga zgjimi
E këtu jeton tani vetëm krimi dënimi dhunimi

REF:
Vetëm krimi dënimi dhunimi Në ghetton tonë
K.OL.C marihuana smokin`Por askush smund ti ndalojë

Dhe sensi për **** mbeti edhe pse të vras hej
Me Woof Mutha ****er dhe tequilla sunrise may
E di çka të them hej e di çka të flas hej
Mos lëviz më tepër se jam gati të vras may
Se kjo është zona ime zonë që tani e thërras
Të vras pa shkas nuk të ngas as të vi pas
E mos ta zgjas të thërras për ndihmë më nuk të pres
Edhe nëse vdes në këtë mës një ditë që e pres
Vetëm krimi këtu tek ne ende do të vazhdon
Me sy nga zgjimi një shpresë ende jeton
Dhe kështu unë me tetovazhë në gji
Vazhdoj me bandën time K.OL.C
Tani vetëm krimi dënimi ishte tani në ghetton tonë
Ghetto -G mutha ****er Don Pizhi ishte vetëm njjë fazon
Por e qimja tani po përhapët vetëm në vendin tonë
Aty ku jemi K.OL.C dhe ku do të mbetet përgjithmonë
Por Prishtina është një vend ku deri tash unë e mendova
Por Groph Malazezi - G është ai gangster që iu tregova
Po vetë kjo është ajo që tani e mendoj
Vetëm krimi dënimi dhunimi në ghetton tonë do të mbijetojë

REF:
Vetëm krimi dënimi dhunimi Në ghetton tonë
K.OL.C marihuana smokin`Por askush s'mund ti ndalojë


Më Shumë Këngë Nga Etnon:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet