TEKSTESHQIP

Etno Engjujt
Vetem Per Nje Dite
Lyrics
(Feat. Besnik Qaka)

Gentz
Per ni dit...
Tamon bahem dal jom ne qef ne disponim
Para hymjes te banesen fillon tash tregimi im
Ma prish diten ni polic ni meter e ni zhilet
Nis me pyetje shum palidhje ma shum me ba muhabet

Mc'M
Edhe ne ora 10 mduhet deri ne kumune
Sa ta nxjerri pasaporten me nja 5 minuta pune
Dhe tamam hi ne kumun ka 1 ore deri te dera
Korridoret e palama katastrof po i vjen era

Gentz
Dhe me brryla dhe me krah
Munohu mu shty me shqiptar
E la krejt pshurri nto
Vendosi tjeter here me marr
Tamon dal prej ati veni
Me gjen taksirati tjeter
Nja gjys ore bash te zebrat tu fol me ni shok tvjeter

Mc'M
Tipi ka lujt ne burg
Dhe tash nis mem kallxu
Qysh ka ngel nqeli burgut
E qysh do nqeli i ka mshu
E ti msheli vesht,e iki ngjiti dyqysh autobus
E ta dhezi ni cigare e vesht ne lesh i fus

Besnik(NRG band)x2
Vetem per nje dite tone
T'kqijat na rrethojn eeeeee

Gentz
Tamon dal nga Autobusi nisem per ne stadion
Thash ta kqyri lojn e fundit kush do tbahet kampion
N'perendim me za ni vend se kallabllak u kan
Ja nisa me sha duke i pa lojtart qe dojshin mu vra

Mc'M
E referat menxi iken,policia hajshin fara
Po ksi rrehe shum masive ka pas edhe ma perpara
E tja therri meniher te iki nga kjo tollovi
Rruges nalem e vendosi ndonje birre me pi

Gentz
10 minuta prita per mu lshu naj ven qe pak mu ul
Kur me erdh porosia e pash mire se isha ngul
E kisha porosite ni bire te Pejes ne kete nxet te zi
Dhe me duket sikur shurr t peles me pi

Mc'M
Edhe rryma ishte ndal e tash vesht me ushtojn
Kur te gjith lokalet gjeneratorat tash i lshojn
Nuk ka faj nje police qe ne kerr ngre bari
Ja bon vetit rrafsh dhe nuk i han (haha)

Besnik(NRG band) x2
Vetem per nje dite tone
T'kqijat na rrethojn eeeeee

Gentz
Sot trafiku i ngarkum dhe rruget jane blloku krejt
Rrugen nuk ja lshon kerkush as ndimen te shpejt
Tash nata fillon me ra e duhet deri nshpi me shku
Vetem pak me pushu nese ka uje mu pastru

Mc'M
Mu vesh e mu rru dhe me vendos ku me dal
PO tamon shkova ne shtepi e pava qe ujin ma kan nal
Me disa shishe te mushta qe i pata lan ne ballkon
Qe i kish nxe dielli qe tash po perendon

Gentz
U shprelava shpejt e shpejt edhe fillova tash mu rru
Koha me dal ish afru e spata koh as me pushu
Dy tre veta nga shtepija u nisen per ne diskotek
Tollovi e madhe tash nxetesia me te pjek

Mc'M
Edhe sonte asni femen nuk e hangri me ne
Plus rakia tash me nxuni e vjellsha ne wc
Nje dite sikur kjo me perjetu eshte shum veshtire
Po e di qe her do kur ka mu ba pak ma mire ktu

Besnik(NRG band) x2
Vetem per nje dite tone
T'kqijat na rrethojn eeeeee

Mc'M
VETEM NJE DITEEEE

DËRGOI: