TEKSTESHQIP

Evi Reçi
Jeton Tek Ti
Lyrics

nata do nis te qaj
mbytyr ne heshtje krkon
sot hena do te flas
fjalet qe ti nuk ke then
zemra te tradheton
ajo akoma skupton
niset per dashuri
edhe vjen bosh
nese ske force te duash ti
mos u lodh ti
mos u lodh ti
nese te kan harruar ti
ke nje kujtim
jeton tek ti

sot te dy jemi larg
nisin kujtimet renkojn
kthyer ne mijra vjet
asnje motiv si bashkon
shpirti e sjell tek
trupi i heshtur gjemon
niset per dashuri
edhe vjen bosh
nese ske forc te duash ti
mos u lodh ti
mos u lodh ti
nese te kan harruar ti
ke nje kujtim
jeton tek ti

sikur me par
te dy te ndar
pa asnje fjal

nese ske forc te duash ti
mos u lodh ti
mos u lodh ti iiiiiii
nese te kan harruar ti
me nje kujtim
jeton tek ti

fund.....

DËRGOI:
INFO
Melodinë dhe arranzhimin e krijoi Flori Mumajesi.