TEKSTESHQIP

Evi Reçi
Zhdukem Ngadale
Lyrics

Jo mos më thuaj
sa shum të dua ty
thjesht për të thën diçka
hesht më mirë asnjë fjal

Sikur të doje
çdo fjal që thoje
të përkryer do ishim sot
u munduam por gjithçka kot

Ref:
Tani un lodhem,më fal
po të premtoj do zhdukem ngadal
gjithmon të thoja vetëm dy fjal
mos më gënje bëje për ne

Dhe numëroj unë,
gabimet që doja më shumë
nuk vlejn as yjet,kur zemra të thyhet
Zdi kujt ti lutem un
për gënjeshtrën që doja më shumë
nëse ka ZOT,a më dëgjon dot

Ref:

Tani un lodhem,më fal
po të premtoj do zhdukem ngadal
gjithmon të thoja vetëm dy fjal
mos më gënje bëje për ne

DËRGOI: