TEKSTESHQIP

Evi Reçi
Kur Unë Një Gjë E Du
Lyrics

Princeshen e keshtjelles njohe ti
ishe thjesht nje tek me shume
nuk kisha as qyshimet e dashnise
dhe thash po po! kjo gje u be!
Kaprico, cmenduri apo magji?
Po trembesh, largohesh por ti e di mire
mon ami, ma petit!

Kur une nje gje e du
asnjoni mos be ze
asnjoni mos thot as po as jo
Kur une nje gje e du
dhe them se eshte per mu
te tjeret s'i degjoj mendjen s'e ndroj.

Dhe shpejt zbulova se cfare deshe ti
fjalekryq i plot, me shkoi kot
se vone kuptova kisha rene n'dashni
kete loje jo me s'e shijoj dot
dhe po ta them une ty sot se synin ta kam vu
dhe po ta them une ty sot se ti je per mu

Kur une nje gje e du
asnjoni mos be ze
asnjoni mos thot as po as jo
Kur une nje gje e du
dhe them se eshte per mu
te tjeret s'i degjoj mendjen s'e ndroj.

Dhe pse ata me thone
ai nuk ben per ty nuk shkon (x2)
praparap do ta tendoj dhe prap parap do ta provoj (x2)
INFO
Më datë 12 Tetor 2019, Evi Reçi publikon videoklipin "Kur Unë Një Gjë E Du". Muzika e këngës u punua nga Olsa Toqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sergio HD. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.