TEKSTESHQIP

Evis Mula
Ju Fal Kengen Time
Lyrics

Kush me ben te rritem,
te ve para driten?
Kush me puth te gusha,
lulja apo fusha?
Nuk e di, e gjeta
rrotull mori jeta,
dhe nis kengen time sot.

Kush me zgjon nga gjumi,
Dhe nis kengen time?
Kush me rri te syri,
endrra apo ylli?
Nuk e di, e gjeta
rrotull mori jeta,
dhe nis kengen time sot.

REFRENI
Me nje tuf me lule
eci neper nat',
dhe nje deg mimoze
bie ne asfalt
Kush me ben te rritem
t'i fal kengen time,
dhe te lidh mesnaten
me krejt jeten time?

E di, e di, e gjeta
te zgjon, te zgjon si flutur
e di,e di, ti e di
ne dritaren time
me dy krah' te bukur.(2x)

DËRGOI:
INFO
Muzika e këngës vjen si kompozim nga Osman Mula, ndërsa teksti u krijua nga Shkëlzen Zalli.