TEKSTESHQIP

Ezo Menic & Artan Jusufi
Dashni E Qef
Lyrics

ARTAN JUSUFI:
A Jam Zemra Jote A Je Zemra
Jem Mo E Mira Ksaj Bote Fiks
Per Qefin Tem. Ama Pak Oj
Zemer Ama Pak Dashni Djalit
Prej Kercove Jeten Mos Jan Zi

EZO MENIC:
T'Don Zemra E Di Dynjaja Me
Marr Korcovarin Nuk Ka Fund
Sevdaja Perj Kosove Une Vij
Zemern Ta Fali

ARTAN JUSUFI:
A Edin Oj Shpirt Sa T'Don Ky Djali

REF. ARTAN JUSUFI & EZO MENIC:
Dashnija Per Qefi Per Ty E Mua
Ne Fyt Me Mbeti Fjala Te Dua.
Dashni Per Qefi Per Mua Per Ty
Do Bojna Dasem Kena Me Shkri

ARTAN JUSUFI:
Po Ta Ha Te Zemer Locka Mo E Mire Mo
E Mire Mo E Omla Femer Je Si
Embelsir Kurr S'Po Ma Prish Qefin Po
Me Vjen Si Ilac Djalit Prej Kercove
Shpirtin Po Ja Kenaq

EZO MENIC:
T'Don Zemra E Di Dynjaja Me
Marr Korcovarin Nuk Ka Fund
Sevdaja Perj Kosove Une Vij
Zemern Ta Fali

ARTAN JUSUFI:
A E din Oj Shpirt Sa T'Don Ky Djali

REF. ARTAN JUSUFI & EZO MENIC:
Dashnija Per Qefi Per Ty E Mua
Ne Fyt Me Mbeti Fjala Te Dua.
Dashni Per Qefi Per Mua Per
Ty Do Bojna Dasem Kena Me Shkri

Dashnija Per Qefi Per Ty E Mua
Ne Fyt Me Mbeti Fjala Te Dua.
Dashni Per Qefi Per Mua Per
Ty Do Bojna Dasem Kena Me Shkri

Dashnija Per Qefi Per Ty E Mua
Ne Fyt Me Mbeti Fjala Te Dua.
Dashni Per Qefi Per Mua Per Ty
Do Bojna Dasem Kena Me Shkri

DËRGOI:
INFO
Komponimi dhe arranzhimi është realizuar nga Perparim Qaili, teksa autor i tekstit është Kreshnik Avdiu.