TEKSTESHQIP

Ezo Menic
Ditëlindja Pa Nënën
Lyrics

Zemra n'dysh mu ka nda
Para syve pom rrin hala
Nuk po mundem me besu
Pa ty Nanë qysh me jetu

Lamtumirën me ta dhan
Sa vështir koka oj Nanë
Pa ty ndihem fikall vetë
T'pushoft shpirti në Xhenet

Ref.
Sot kam ardh Nanë met vizitu
Te varri ditelindjen met uru
Lotin tim s'ka më kush e than
Hallall me ma ba moj Nanë

Sot kam ardh Nanë met vizitu
Te varri ditelindjen met uru

Dot kujtoj ty sa t'jam gjallë
Lutem Nanë me ma ba hallall

Sa e rand osht pa ty kjo jetë
Ngrohtësinë tane nuk po muj me gjet

Malli po më djeg për ty
Me ti puth Nanë ata sy

Pa ty jeta jo nuk paska vlerë
Lutem Nanë unë për ty qdoherë
Zemrën time Nanë ma ke kall
Qdo ditë dot kujtoj me mall

Ref.
Sot kam ardh Nanë met vizitu
Te varri ditelindjen met uru
Lotin tim s'ka më kush e than
Hallall me ma ba moj Nanë

Sot kam ardh Nanë met vizitu
Te varri ditelindjen met uru

Dot kujtoj ty sa t'jam gjall
Lutem Nanë me ma ba hallall

DËRGOI:
INFO
Më datë 8 Mars 2023, Ezo Menic publikon videoklipin "Ditëlindja Pa Nënën". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Besnik Qaka, ndërsa tekstin e shkroi Arben Beha.