Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faraoni G

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  12
  • Emri i Vërtetë:
  • Ilir Demolli
BIOGRAFIA: Faraoni G është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Më datë 25 Shtator 2002, Faraoni G publikon videoklipin "T'kisha Hanger". Në Prill 2007, Faraoni G merr pjesë në VFM 2007 me këngën "O Moj Pavaresi". Më datë 12 Gusht 2008, Faraoni G publikon videoklipin "Ta Fu". Më datë 22 Maj 2013, Faraoni G publikon videoklipin "Hanife". Më datë 17 Maj 2014, Faraoni G publikon videoklipin "Kokrra". Më shumë se 5 vite ishte larg skenës muzikore, por Ilir Demolli, i njohur me emrin artistik Faraoni G...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Bashkëshorti i

Albina Jakupit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sony NRG

Viagra

Agon Nimani

Kacho

Ummet

Xhema Aka Jemayli

Legjenda

Danny Boy

Bigg V

Niku

Tags: Faraoni G, Faraoni.G, Faraoni-G, Ilir Demolli


Komente mbi këtë artist