Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Fatjeta Barbullushi - Xhamadani Vija Vija  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

24/09/2012

2012-09-24T10:27:01+00:00

Këngë e albumit:

"Ah Kjo Dashnia"
kam një lot m'pikon si ar
se ner shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora
e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër ciftelia
oh sa e madhe asht shqipnia

asht një qiell që na bashkon
e një diell që na burrnon
asht një gjuhë që flasim tan-e
e nji tok që th'rrasim nan-e
ësht një gjuhë që flasim tan-e
e nji tok që th'rrasim nan-e

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër ciftelia
oh sa e madhe asht shqipnia

rrugës sime për shqipri
m'ka përcjell një drin i zi
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e

Ref(x):
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër ciftelia
oh sa e madhe asht shqipnia


Ky tekst u dërgua nga Ledio Telutem
Më Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet