Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatjona Kuçi - Kemi Një Dashuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kem një dashuri
Na e kan lakmi
S'bashku po e ngrisim
Vlerën bashk tia rrisim

Ndjenjë e shpalosur
Ëndērr e përsosur êshtë
E mbjellur përjetë
Në zemrën tonë.

Jo jo su nxituam
Kur u dashuruam
Njihemi që plot një jetë

Zemra mê tha herët
Nuk je si të tjerët
Shpirti im je ti je vetë

Që kur ishim fmi
Ne patëm simpati
Nēpêr shkollë
E nëpêr lojë

Ishim pa djallëzuar
Thellë të dashuruar
Gjithnjë flisnim me një gojë..

Sot ne duhemi
Skemi pse druhemi
Na bashkuan ëndërra
Mbjellur në dy zemra

Ne jemi rritur bashkë
Gjithmonê na jemi dashtë
Dhe gjithmonë do të duhemi

Jo jo su nxituam
Kur u dashuruam
Njihemi që plot një jetë

Zemra mê tha herêt
Nuk je si të tjerët
Shpirti im je ti je vetë

Që kur ishim fmi
Ne patëm simpati
Nēpër shkollë
E nëpër lojë

Ishim pa djallëzuar
Thellë të dashuruar
Gjithnjë flisnim
Me një gojë...
Fatjona Kuçi
Publikimi: 10/05/2015
Festivali: Celësi Muzikor 9
Muzika: Ruzhdi Sadiku
Teksti: Mentor Thaqi
Orkestrimi: Ruzhdi Sadiku


Fatjona Kuçi - Kemi Një Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kemi Një Dashuri".
3. Video është e këngës "Kemi Një Dashuri", por nuk këndohet nga Fatjona Kuçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fatjona Kuçi:


Komente 0