A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Feriz Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
(1924-1999)  
  • Vendlindja:
  • Llashkadrenoc 
BIOGRAFIA: Feriz Krasniqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Feriz Krasniqi ka lindur më 1924 ne Llashkadrenoc kurse ka vdekur ne Maj 1999 në malet e Damanekut në mungesë te përkujdesjes shëndetësore dhe ushqimit....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kenge Dasmash 1

Kenge Dasmash 3

Kenge Dasmash 2


» Dërgo Një Këngë »

N'fushe T'kosoves Lidhet Jezeri
Haxhi Zeka
Na Po I Lutem Zotit Madh
N'agim Heret Kur U Qova


Artistë Të Ngjashëm:

Beqir Gashi

Enver Batllava

Halil Cërvadiku

Ibish Broja

Daut Zenku

Ismet Demaj

Mhill Krasniqi

Dervish Dervishi

Isa Veliu

Agim Baftjari


Tags: Feriz Krasniqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019