Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Feriz Krasniqi
(1924-1999)
  • Vendlindja:
  • Llashkadrenoc 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Feriz Krasniqi është këngëtar i njohur. Feriz Krasniqi ka lindur më 1924 ne Llashkadrenoc kurse ka vdekur ne Maj 1999 në malet e Damanekut në mungesë te përkujdesjes shëndetësore dhe ushqimit.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet