Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fidush Aliu - Jetimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

N'petkun e bardh te shtrir mbi tok,
nen hijen e henes qendrojn dy shok!
Neper fytyyyr po shkojn shum loooot,
nje jetim praaaan nenes se ftoooht!
Perqafon nenen dhe ka nje shprees!
Nena e dashuuur ne took e preeeet!
Ai nuk pajtohet me kete jeeet,
po gjaku rrjedh pa u nderpree!
Jetimi vogel nuk qan me loooooot!
Nuk qan i mjeriiii,se lot ska dooooot!
I japin nder atij qdo shok shpresa per jet i duket kot. Gjakun e ngriiir me dor e preeek,
ai e mallkon armikun seeerb!
Jetimi vogel me ze therret,
per plot me vaaaj shpirtin e jek!
Diten Mahsherit ky femi kerkoooooooooon!
Prindet e dashur Zot ku i kam? Allahu n'Xhennet sbashku i qon,
jetimi vdes tjerat jetojn!


Ky tekst u dërgua nga AktereFidush Aliu
Publikimi: 01/11/2010


Fidush Aliu - Jetimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetimi".
3. Video është e këngës "Jetimi", por nuk këndohet nga Fidush Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fidush Aliu:


Komente 0