Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fikret Dauti - Vitet Në Gurbet Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Vitet po na shkojn
Ne gurbet te shkret
Nana mu ka plak
Ma menzi pom sheh

Kujt me ja qajt hallin
Gjith ngurbet te zi
Qashtu e ka jeta
Kur sje mir ne shpirt
2x

Baba tuj em thirr
Mu ne telefon
Zemra po me therr
Emrin kur ja shoh

Po ma bon hallall o bab
Buka ktu mka pru
Dit per dit me lot
Juve tuj kujtu
2x

Ditet poj numroj
Malli kur smu hek
Me u kthy te baba
Se e kam lan vet

Nanes syt un me ja puth
E me i bo drit
Shum e ka marr malli
Evladin tu e prit
2x

Nanen prita me pa
Thash se pom lshon shpirti
Kur mrina te dera
Ajo mu me priti

Zemra mu ringjall
Lotet mrrjedhin vaj
Ky gurbeti zi oj nan
Shpirtin na ka tha
2x
Fikret Dauti
Publikimi: 10/02/2023
Teksti: Fikret Dauti
Video Produksioni: Jehona
Mix/Master: Np-Records
Solo: Amza TairovFikret Dauti - Vitet Në Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vitet Në Gurbet".
3. Video është e këngës "Vitet Në Gurbet", por nuk këndohet nga Fikret Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fikret Dauti:


Komente 0