Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisniket - Keng Qe Sjell Fat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7

Nuk e di nga t'ia filloj
Shume vite kane kalu
Kam shume gjera per te thene
Por me nuk jemi taku

Veshtir e kam pas pa ty
Se ne gjak me pate hy
Kriza t'medha kam perjetu
Por Kurr nuk jam dorzu

Ref:

Kjo eshte kenga qe sjell fat
Me kujton kur t'njoha ty
Edhe ti kur ta degjosh
Do t'pikllohen t'bukurit sy

Kjo eshte kenga me plot shpirt
Po ta fal si nje dhurat
Kur t'jesh vetem ta degjosh
Ndoshta do te me kujtosh

Po vjen muji Ramazan
Dhe i lutem Zotit lart
Kudo qe te ndodhesh tash
Te jesh shendosh edhe rahat

Asgje s'eshte me rendesi
As pushtet as pasuri
Nji fjale e mire mbetet n'kujtim
Dhe e embla dashuri

Ref:

Kjo eshte kenga qe sjell fat
Me kujton kur t'njoha ty
Edhe ti kur ta degjosh
Do t'pikllohen t'bukurit sy

Kjo eshte kenga me plot shpirt
Po ta fal si nje dhurat
Kur t'jesh vetem ta degjosh
Ndoshta do te me kujtosh


Ky tekst u dërgua nga  durimFisnikët
Publikimi: 01/12/2009


Fisniket - Keng Qe Sjell Fat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keng Qe Sjell Fat".
3. Video është e këngës "Keng Qe Sjell Fat", por nuk këndohet nga Fisniket.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0