TEKSTESHQIP

Flori Mumajesi
Dedikuar Nënës
Lyrics
(Feat. The Dreams)

Te lutem me perqafo
si femije ti me ledhato.
Dua zemren ta ndjej
nena ime.

Je forca me e madhe qe kam
jam me ty dhe kur s’te kam prane
vetem nuk do jem,
nena ime.

Une jom yll, jom talent
jom i urte, jom i trent
jom i vogel, jom i keq
jom i mire, inteligjent.

Asnjona prej tyne
s’kish me pas rendesi
asnjona si nonat tona,
s’ka ndjeshmeri.

Une e di ti e din
sa ka kjo perparesi
sado te jesh i rritur
per nonen gjithmone do mbetesh femij

Non t`lutna maje veten nuk je vetem
solle jeten te verteten
po e ndjej e po e shkruj ne leter
i vjeter, i ri, ska mosh as gjini
ska ligj as mbreteri
qe barku i nones nuk e ka pas shtepi

(refreni)

Shume kohe rreziqe ne jete i kom kalu
shume mkan thon te du e me kan deshperu
shume here kam mbet me te vetmen dashuri
qe me mban ne jete prej kur isha fmi

Njeriu noiher gabon dhe harron
asnje drroge nuk te sheron si nona kur te don se
Vec ajo e ndjen kur jom keq e kur jom mir se
vec ajo ndjen kur kom meshire e nuk kom deshire
ajo nuk me trradhton ajo cdo mur rrezon
cdo gje qe me ngarkon vetem nona ime ma largon

(refreni 3x)

DËRGOI: