Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi - Pseudodemokrati Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kur unë thurja poezi
Ti më akuzoje për herezi
Ma rrëmbeve nga duart penën time
E bëre thikë dhe më godite pas shpine
Kur unë thurrja melodi,
Ti më akuzoje për herezi
Ma rrëmbeve partiturën time
Nekrologji të nesërmen ma ktheve

Dhe pse sot ngre dy gishtat lart
S’të besoj se je demokrat
Por hakmarjen unë nuk e njoh
Është zoti që të ndëshkooooooon
Dhe pse sot ngre dy gishtat lart
S’të besoj se je demokrat
Por hakmarjen unë nuk e njoh
Është zoti që të ndëshkoooon
Atë që bën mëkat

Kur unë thurrja ëndrrën time
Për një jetë plot dashuri
Ti na thurrje veç ëndrra frike
Vetëm bunker e njerëz në qelii
Ti atëher’ me grushtin lart
Ditën dhe më përshëndesje
Ndërsa ti mendoje për ç’do natë
Me grushtin tënd mua të më godisje

Dhe pse sot ngre dy gishtat lart
S’të besoj se je demokrat
Por hakmarjen unë nuk e njoh
Është zoti që të ndëshkon
Françesk Radi
Publikimi: 01/12/1994
Muzika: Françesk Radi
Teksti: Alqi Boshnjaku
Orkestrimi: Françesk Radi
Këngë Autobiografike


Françesk Radi - Pseudodemokrati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pseudodemokrati".
3. Video është e këngës "Pseudodemokrati", por nuk këndohet nga Françesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0